Dramaturgie 2017

Naše noční prohlídky nejsou klasickým průvodcovským produktem. Jsou sice postaveny na faktech, autentických osobách a letopočtech, podány jsou však s jistou mírou fikce a divadelní licence.

V loňském roce byl sénický program inspirován hradními pověstmi, které jsme návštěvníkům podali s trochou humoru a nadsázky.
V roce letošním jsme scénář nočních prohlídek nasměrovali k větší aktivitě návštěvníků. A zvolili jsme k tomu českou specialitu - princip bruselského kinematografu. Diváci se nejen dozvědí, co na Housce zažily některé osobnosti českých dějin -
král Václav II., Jindřich Berka z Dubé, či Adam mladší z Valdštejna, ale zvolí v jednotlivých scénkách jednu ze dvou variant pokračování příběhu. Kterou verzi většina přítomných určí, tudy se bude příběh dál ubírat.

mnich – Je dobře, že vás přišlo tolik. Čím víc nás bude, tím větší máme šanci to hraběnce rozmluvit. Chce hrad prodat nějakému Šimonkovi.

Eleonor – Pan senátor Šimonek! Prezident Škodových závodů. Toho musíte znát!

mnich -  Já ne. Ženská! Vždyť neprodáváte jen střechu nad hlavou. Prodáváte historii!!  A abyste lépe chápali, co chce paní hraběnka Kounicová prodat, rozhodl jsem se vás historií hradu provést...


Můžete se opět těšit na šermířskou skupinu Heraldicus, Divadelní sdružení Mšeno, Divadlo Inkognito, temperamentní tanec a za tmy pak na vystoupení s ohněm.